Můžete nějak ovlivnit, jestli se vám narodí kluk, nebo holčička?

Vážené dámy,

dnešní blog se bude zabývat pohlavím vašeho budoucího děťátka. Existuje několik teorií, zda můžete, či nemůžete ovlivnit, jakého pohlaví bude vaše budoucí děťátko. Nevím, zda je vůbec užitečné snažit se ovlivnit pohlaví budoucího dítěte, ale možná je dobré vědět, jaké teorie existují a které jsou zcela nesmyslné…

Na webových stránkách BBC je rozhovor s porodní asistentkou, kde se uvádí, že v budoucnosti si rodiče pravděpodobně budou moci vybrat pohlaví svého dítěte, protože moderní rodiny obvykle nemají tolik dětí, jako tomu bylo dříve. Myslím, že to nelze vyloučit, ale pokud by bylo možné vybrat si pohlaví nebo ovlivnit pohlaví (výběr je podle mého názoru ještě o krok dále) a každý by chtěl chlapečky… tak máme docela velký problém. Skoro jako ve filmu J

Vaginální prostředí

Některé teorie naznačují, že vzhledem k tomu, že vaginální prostředí je kyselejší než spermie, má spermie obsahující chromozomy X (samičí) větší šanci na přežití v kyselejším vaginálním prostředí než samčí spermie s chromozomem Y. „Samičí spermie“ dosáhne cíle své cesty pomaleji, ale je vytrvalejší, pro což je potřeba kyselejší prostředí…. „Samčí spermie“ je pak rychlejší, protože se jí nelíbí kyselé prostředí ve vagíně, ale její šance na přežití v kyselém prostředí jsou údajně menší. Pokud tedy chcete přiklonit šance na stranu chlapečka, říká se, že je třeba vytvořit méně kyselé vaginální prostředí. Protože zásaditější prostředí „samčím spermiím“ vyhovuje lépe.

Co si o této teorii myslíte vy?

Jídlo

Před nějakou dobou kolovala po internetu teorie o jídle. Myslím, že už je trochu za svým zenitem, ale stojí za zmínku. Výzkum ukázal, že u nastávajících matek, které jedly k snídani cereálie, byla větší pravděpodobnost, že se jim narodí syn. U nastávajících maminek, které nesnídaly, byla pak větší pravděpodobnost, že se jim narodí holčička. Také se uvádí, že dobře živeným ženám se s větší pravděpodobností narodí syn, zatímco ženy, které nejsou tak dobře živené, budou mít s větší pravděpodobností dceru.

Studie ukázala, že chlapeček se narodil v 59 % u žen, které snídaly každý den cereálie, ale pouze ve 43 % u žen, které nesnídaly cereálie (téměř) nikdy.

Ale… šlo o to, že ty ženy snídaly, nebo o to, že snídaly cereálie?

A co si myslíte vy? Máte nějaké zkušenosti s ovlivňováním, zda se vám narodí kluk, nebo holčička?

Pozitiva a negativa kojení
Jak přirozeným způsobem zvýšit tvorbu mateřského mléka