Suché bradavky? Návod na léčbu a prevenci tohoto problému

Jako matka novorozence víte, že kojení je pro vaše dítě dobré. Mnohem lepší než dětská výživa. A je samozřejmé, že pro své dítě chcete jen to nejlepší.Ale kojení občas není jednoduché. Moje bradavky bývají po kojení velmi suché. Naštěstí mi poradkyně pro kojení hodně pomohla a řekla mi, jak tomuto problému předcházet a jak jej léčit. Neposkytnete-li totiž suchým bradavkám léčbu, mohou začít být bolestivé a popraskané, což může vést kekrvácení a všem možným nepěkným infekcím. A je jasné, že nechcete, aby se něco takového stalo. Může vám to skutečně bránit kojit vaše dítě.Některé matky jsou zoufalé, protože je kojení bolí a jednoduše s nímz tohoto důvodu přestanou. Ale to je hrozná škoda! Podívejme se nejprve, jaké bývají příčiny suchých bradavek, a poté si probereme možnosti prevence.

 

Příčiny vzniku suchých bradavek během kojení

Nejčastější příčinou problémů s kojením, například suchých bradavek, je nesprávné přisátí dítěte při kojení. Pokud dítě drží ústy spíše bradavku než prs kolem bradavky, způsobí její podráždění. Proto je třeba zajistit, aby se dítě přisávalo správným způsobem. O pomoc můžete požádat poradkyni pro kojení, případně se podívejte na správné přisátí na videu: http://www.youtube.com/watch?v=UgSjgmR09HA


Další příčinou vysychání bradavek může být používání mýdla nebo parfémovaných sprchových gelů při mytí bradavek. Kůže bradavek a kolem nich je velmi citlivá a zvláště mýdlo dokáže velmi intenzivně vysoušet pokožku. Výsledkem je suchá kůže a praskání. A nakonec může být důvodem podráždění bradavek podprsenka, která bradavky odírá.

 

Léčba a prevence suchých bradavek

Udržujte bradavky mezi kojeními v suchu. Nechte je oschnout na vzduchu nebo je jemně osušte měkkým ručníkem. Podráždění se lze vyhnout také použitím podprsenky pro kojící matky z měkké bavlny. Pro ochranu bradavek předa během kojení také můžete zkusit použít Multi-Mam Lanolin. Ten používá již mnoholet řada žen na celém světě. Nebo můžete zkusit balzám Multi-Mam Balm. Jeho základem jsou rostlinné oleje a udržuje bradavky měkké a vláčné. A nejlepší je to, že jej ani nemusíte z bradavky před kojením odstranit!

 

Další informace o kojení naleznete v těchto videích: http://www.multi-mam.com/videos.html

Kdy přestat?
Jak přirozeným způsobem zvýšit tvorbu mateřského mléka