Kojení bez bolesti    Láska, něha, zdraví 

KONTAKTY

alfamedica s.r.o.
Malé Vinice 22
90025 Chorvátsky Grob
tel: +421 908 733 802
napište nám
IČO : 35 960 493
IČ DPH : SK2022076694

Multi-Mam Compresses

Okamžitá úleva od bolesti!

12 obkladů napuštených bio-aktivním gelem


Co by ste měli vědět o kojení !

Kojení je krásné

Jedna z častých otázek budoucích maminek je kojit nebo raději ne. Každý si musí v první řadě uvědomit, že kojení není matčina povinnost, ale její výlučné právo. Mateřské mléko plní roli výživy, energie, ale zejména zajišťuje,, nastartování "imunitního systému u děťátka.


Mezi matkami se však najdou i maminky, které nemohou kojit ze zdravotních důvodů svých nebo děťátka. Avšak i mateřské mlíčko se dá nahradit. Důležitým faktorem kojení je získávání pouta "mezi matkou a dítětem. Každá žena touží po kojení svého potomka. Myslím si, že tímto nádherným pocitem by měla být obdarovaná každá matka. Je to jeden z nejkrásnějších a nejpříjemnějších pocitů v životě ženy - matky. Nemůže ho popsat nikdo jiný, jen ona sama. Matky, které mohou kojit, si prohlubují vzájemný vztah s děťátkem přitulením ("styk kůže s kůží"). Kojit se doporučuje 6-8 měsíců. Později už děťátko potřebuje plnohodnotnou stravu. Dlouhodobé kojení matku vyčerpává a odčerpává z jejího organismu důležité látky, které se velmi těžko nahrazují výživou.


Kojení je krásné do chvíle, dokud nevstoupí nějaké problémy. Jedním z nich jsou vysušené a popraskané prsní bradavky. Je to velmi bolestivé a často je to důvod k "odstavení" děťátka od prsu. Maminka odmítá kojit. Novým trendem v péči o prsní bradavky je včasné ošetřování, už během těhotenství. Na českém trhu se objevily unikátní výrobky, které usnadňují kojení. Jsou to lanolínové přípravky a přípravky vyrobené na přírodní bázi. Pro děťátko jsou neškodné. Matka nemusí mýt krém z prsu před kojením a bradavky nejsou tak zbytečně drážděna. Pro maminky jsou přípravky vhodné a umožňují komfort během kojení. I přes různé těžší situace, matka na bolest rychle zapomíná. Vystihla to i slova básníků:

Být ženou - znamená i bolest.
Bolí, když stáváme se matkami.
No, snad největší mukou na zemi je,
bolest v duši ženy,
pokud nezná krásu těchto trápení.

 


Zde najdete související články na téma:

Zásady úspěšného kojení
Hygiena kojení
Problémy s tvorbou mléka a bradavkami
Problémy prsů