Kojení bez bolesti    Láska, něha, zdraví 

KONTAKTY

alfamedica s.r.o.
Malé Vinice 22
90025 Chorvátsky Grob
tel: +421 908 733 802
napište nám
IČO : 35 960 493
IČ DPH : SK2022076694

Multi-Mam Compresses

Okamžitá úleva od bolesti!

12 obkladů napuštených bio-aktivním gelem


CO BYSTE MĚLI VĚDĚT » TECHNIKA KOJENÍ
Techniky a polohy při kojení

Pro úspěch kojení je rozhodující správná technika kojení. Nesprávná poloha při kojení, chybné přiložení děťátka, jsou kameny úrazu, které mohou způsobit poranění bradavek, čímž se stanou nesnesitelně bolestivé a co v konečném důsledku může vést k odstavení dětí od kojení.


Kojení ze začátku nemusí vypadat jednoduché ani přirozené, ale skoro každá matka to dříve či později zvládne. Velikost prsů vůbec nerozhoduje o schopnosti úspěšne kojit. Někteří novorozenci vědí přirozeně sát a najít si prs, jiní se to budou muset naučit. Nebojte se toho, musíte být vytrvalá a spolu s děťátkem kojení hravě zvládnete.

Nejdůležitější částí správného a hlavně úspěšného kojení já dobré přiložení děťátka k prsu.

Dítě má široce otevřená ústa a rty má zatlačené dozadu. Brada dítěte by se měla dotýkat vašeho prsu. Vaše bradavka by měla být hluboko v ústech děťátka, přičemž její konec se dotýká horního patra úst. Při takovém přiložení, dítě saje za souhry dvou pohybů: spodní čelist se pohybuje nahoru a dolů, svalová vlna se vlní od špičky jazyka k jeho kořenu. Zpočátku dítě saje rychle, no postupně zmírňuje rytmus na nepřetržité sání tak, jako mléko přichází. Občas si udělá malý odpočinek a tyto přestávky se prodlužují jako kojení pokračuje. Líčka dítěte se zaokrouhlují, nejsou vtažené. Někdy se mohou při pití jeho ouška pohybovat.

Polohy při kojení
Abyste úspěšně zvládla přisátí (přiložení) děťátka k vašemu prsu, je důležité zvolit si správnou a hlavně pohodlnou polohu při kojení. Samotné kojení trvá zhruba 15 až 20 minut, a proto je důležité, abyste si zajistili určitý komfort.


Nejčastěji poloha při kojení
Horizontální poloha na zádech (poloha v leže), se hlavně využívá po sekci (císařském řezu). Vy ležíte na zádech a děťátko tvářičkou směřuje k vašemu prsu. Horizontální poloha na boku. Je nejčastější používanou polohou při kojení. Vy i děťátko ležíte na boku.

"Fotbalová" poloha (poloha děťátka pod paží). Při této poloze nožičky děťátka směřují podél vaše ho boku.Tato poloha je vhodná pro vysátí bočního kvadrantu prsu.
Poloha v polo sedě s podloženými nohama pod koleny. Vhodná pro maminky po sekcii.Dieťatko přikládáte z pravé nebo z levé strany.


Zdroj: Internet